زمان کنونی: 08-01-1393, 08:01 ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)
مهمان گرامی !!! برای استفاده از تمامی امکانات تالار و بحث و تبادل نظر با اعضا باید عضو از تالار باشید برای عضویت بر روی این نوار کلیک کنید.

ads funfar

اعلانات انجمن
app funfar android

دانلود نرم افزار فان فار برای آندروید

funfar app download for android

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی ارنستو چه گوارا + عکسهای چه گوارا
نویسنده پیام
*mahdiyar*
v@h1d
**
Tik Tak

اعتبار: 167
آفلاین
سپاس ها 189
سپاس شده 284 بار در 108 ارسال
مدال های من
ارسال: #1
بیوگرافی ارنستو چه گوارا + عکسهای چه گوارا
ارنستو گوارا دلا سرنا ملقب به چه گوارا در سال 1928 در شهر بندری روساریو ، سانته فه به دنیا امد.نسبت وی از طرف پدرش اسپانیایی و ایرلندی بود و هر دو نیاتکان پدری ارنسوت در کالییفرنیا زاده شده بودند.از طرف مادر هم یک خالض اسپانیایی بود.
ارنستو در بچگی مبتلا به بیماری آسم ( تنگی نفس) میگردد و این بیماری سبب ساز خانه نشینی و گوشه گیری او میشود امنا همزمان سبب میشود که او شخصیتی متکی به خود و شجاع داشته باشد که با مشکلات بجنگد و.....
ارنستو به دلیل مشکلاتی که بیماری برایش ایجاد میکرد گاهگاهی خانه نشین میشد و در همین هنگام به خواند کتاب همت می ورزید مانند کتابهای نیچه و مارکس.....
به هر حال «« چه»» سالهای بچگی را پشت سر گذاشت و وارد اوان جوانی شد که با سیر مسافرت او به کشورهای آمریکای لاتین او از نظر فکری پخته شد.
ارنستو در سال 1955 به فیدل کاسترو پیوست و برای آزادی کوبا از دست باتیستا با او هم داستان شده بود و البته در همان زمان از کاسترو قول گرفته بود که در صورت پیروزی باید به او در راه کمک به آزادی تمام کشورهای لاتین اهتمام ورزد.
به هر حال اتحاد ارنستو با کاسترو شکل گرفت.ارنستو در همان زمان از طرف افراد کوبایی به عنوان «« چه »» ملقب شد.در معنی اسپانیولی( محاوره ای) به معنای آرژانتینی است.
به هر حال آنها با کمک یکدیگر و یارانشان توانستد که بر این دیکتاتور مورد حمایت آمریکا پیروز شوند.و»» چه «« نقشی غیر قابل انکار داشت.او بعد از پیروزی انقلاب کوبا به سمت وزیر صنایع و نیز رییس بانک ملی کوبا به کار مشغول شد اما او خیلی زود دوباره به عرصه مبارزه بازگشت.او در ابتدای امر در کنگو اقدام کرد اما موفقیتی حاصل نکرد که دلایل مربوط به خود را دارد( بچه ها توی ارسال بعدی که احتمالا فردا است !!توضیح داده میشه) به هر حال ارنستو به زحمت توانست از کنگو خارج شود و تا یک قدمی مرگ نیز پیش رفت اما جان سالم به در برد.اما او در فکر اقدام بعدی و در کشوری دیگر بود و آن کشور ....کشوری نبود جز بولیوی.
این کشور نیز دست کمی از دیگر کشورهای آمریکای لاتین که دست نشانده بودند نداشت.چه تصمیم گرفت که با کمک مردم بولیوی و ازادیخواهان انجا بتواند حکومت بولیوی را سرنگون کند.آرزویی که هیچگاه در زمان حیات آن بزرگمرد تحقق نیافت.
((چه)) سفر خود را به بولیوی مخفیانه آغاز کرد و با قیافه ای گریم شده.ارنستو تواسنت به بولیوی وارد شود. در ابتدا همه چیز خوب بود و خوب نیز پیش میرفت اما کم کم وقت عمل که رسید بسیاری از کسانیکه قول همکاری به او داده بودند و ازقضا خود او را دعوت به چنین عملیاتی در بولیوی کرده بودند از انجام به تعهداتشان سر باز زدند.............
ارنستو و معدود یارانش که تنها قرار بود قسمتی از نیروی چریکی او باشند تک و تنها به مصاف دشمن رفتند.این دشمن از بولیوی بود ...این دشمن از نیروهای به اصطلاح کماندو!!!!!!!!!!! آمریکایی بود که گویا از قرار معلوم جز ورزیده ترین نیروهای آمریکا بودند و ارنستو و یارانش با اینان 11 ماه جنگیدند و به خاک و خون کشیدند و کشیده شدند.....اما مردانه ایتسادند...در حالیکه تعداد متخاصمین و دشمنان به راحتی چند برابر انان بودند اما نتوانستند این شیرمردان را شکست دهند و مرتب تلفات میدادند اما .....اما به دلایل بسیاری که خود«« چه »» در دفترچه خاطرات روزانه اش که تا زمان مرگ پر افتخار و غم انگیزش در آن مینوشت بیان شده در نهایت شکست خوردند و البته مطمئنا در صورتی که نیروهای آمریکایی وارد ماجرا نمیشدند ...................لعنت..............
به هر حال ((چه)) و یارانش بعد از 11 ماه نبرد در آخر شکست خوردند.چه با وجود اینکه میتواسنت مثل قضیه کنگو فرار کند به دلیل مجروحیت تعدادی از دوستانش( در کتاب خاطرات بولیوی که از روی دفترچه خاطرات چه کپی شده ....نام افراد و نیز تمام وقایع گفته شده) فرار را بر قرار ترجیح نداد....بلکه ایستاد تا دوستانش بتوانند از این مهلکه بگریزند.او در اخرین لحظات عمرش نیز آن خصلتهای محبوب خود را حفظ کرده بود....................
سرانجام چه در سال 1967 در نهم اکتبر با روشی ناجوانمردانه کشته شد.
دوستان بر اساس شواهد و قراین لول تفنگ ام2 ((چه)) به دلیل شلیک بیش از حد گویا ناگهان ترکیده و از طرف دیگر کلت کمری او خشاب دیگری نداشته.آنها در روز 8 اکتبر درگیر جنگی بس خونین با نیروهای آمریکایی و بولیویایی شدند.تعداد نفرات دشمن بسیار بیشتر از اندک افراد باقی مانده گروه بود و اما انان مردانه ایستادند تا یک به یک کشته شدند.از آن جمع که کنار ((چه)) میجنگیدند هیچ فردی زنده بازنگشت..................ارنستو در حالی دستگیر شد که تواسنت عده ای از افراد را که مجروح بودند فراری دهد و البته تعدادی نیز دستگیر شدند.
دوستان حقیقتا وقتی دست نوشته های چه را میخوانی در زمانیکه تنها 2 روز به مرگ جانگدازش مانده به مفاهیم بی شماری پی میبرید....او سرانجام به دست سرگرد میگوئل آیوروا و سرهنگ آندرسن سلنیچ که تکاوران دست پرورده یانکی ها بودند و به دستور مقامات عالی رتبه نظامی از جمله بارنتوس و اوواندو که خود آنان ینز از مقامات دیگری( شما فکر کنید که آمریکا!!!) دستور مرگ را به گروهبان ماریو تران دادند و او نیز در حالیکه مست بود به سمت اتاق زندانی رفت و... ....»»چه «« را کشت...جالب اینجاست حتی در زمان مستی نیز میدانست که چه کسی در برابر اوست و در شلیک تعلل میکند که ارنستو چه گوارا به افسر میگوید.....شلیک کن . نترس و........ البته گروهبان اینبار دیگر معطل نمیکند........رگبار مسلسل کمر به پایین را هدف میگیرد.....
البته روایتهای دیگری در مورد مرگ چه آمده مثلا گفته میشود که ((چه)) چند ساعت پس ازدرگیری به دلیل شدت جراحات مرده و البته برای همین بوده که ماموران اعدام دستور داشتند که سر یا سینه را هدف قرار ندهند تا زخمهای کشنده پدید نیاید.این حرکت بی رحمانه عذاب(( چه)) را طولانی تر کرد.....آخر سر گروهبان که او هم سیاه مست بود با یک گلوله سلاح کمری به پهلوی چپ کار او را تمام کرد.
بگذریم................
به هر حال جنازه او تا سالها بعد کشف نشد یا به عبارتی اجازه کشفش را ندادند !!!
و البته پس از سالها ردی از جنازه او پیدا شد و او را همراه با تعداید دیگر از رفقایش به کوبا آوردند و به خاک سپردند.
دوستان جالب اینجاست که در بولیوی مجازات اعدام مرسوم نبود اما..............
اما ژنرالهای خائن به شرف و به ناموس و...............دستور اعدام صادر کردند...دستوری که هنوز هم با شک و تردید همراه است که توسط خود ژنرالها صادر شده باشد!!!!!!!!!!
با یاد و احترام به خاطره تمام آزاد مردان و آزدایخواهان در تاریخ. درود بر آنها.
[تصویر:  hi9m6kvpzou1xuqsdahk.jpg]
[تصویر:  i88lyy7qhn6ufnjjnp.jpg][تصویر:  d1726rjoka5hrtpvmpt.jpg]
11-19-1390 09:27 ب.ظ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Jôhn Côn3╬án╬inË....►² ، *#MARDE TANHA#* ، گلاره ، Fahimeh yk ، N.F ، sog sog ، نیلوفر23
SPIRIT-SM
من تنهانیسم...
**
BLACK-SPIRIT

اعتبار: 364
غایب
سپاس ها 542
سپاس شده 829 بار در 326 ارسال
مدال های من
ارسال: #2
RE: بیوگرافی ارنستو چه گوارا + عکسهای چه گوارا
دمت ووول مرد بزرگی بود!!!!!Biggrin
مر30

ايــــــن شعــــــــر ها بروند بــــــه جـــهنم
 مــــن مجـــــنون آن لحظـــــه ام كـــه

قلبـــــــت زيـــــــر ســــرم دســــتو پا بــــزند
...

[تصویر:  romantic_photography_by_Sanya_Khomenko_8.jpg]

11-19-1390 09:31 ب.ظ
*mahdiyar*
v@h1d
**
Tik Tak

آفلاین
سپاس ها 189
مدال های من
ارسال: #3
آره والا خیلیم شجاع بود
خواهش....
11-19-1390 09:38 ب.ظ
OMID 22
ادم باید بسوزه و بسازه
محرومین

غایب
سپاس ها 2543
سپاس شده 2163 بار در 1337 ارسال
مدال های من
ارسال: #4
مرسی داش وحید
11-20-1390 11:43 ق.ظ
*mahdiyar*
v@h1d
**
Tik Tak

آفلاین
سپاس ها 189
مدال های من
ارسال: #5
خواهش داش بنیامین
11-20-1390 03:21 ب.ظ
sajjad.s
^خان عمو!!!
مدیر بازنشسته

اعتبار: 5510
آفلاین
سپاس ها 3351
سپاس شده 6968 بار در 2555 ارسال
مدال های من
ارسال: #6
دمت گرم من دوسش دارم با حاله.
05-08-1391 12:53 ب.ظ
*#MARDE TANHA#*
|||مَجنونِ شَهر|||
**
HiddeN

اعتبار: 1314
آفلاین
سپاس ها 5739
سپاس شده 5669 بار در 2823 ارسال
مدال های من
ارسال: #7
الان حوصله خوندنشو ندارم ولی بعدا حتما میخونم مر30

[تصویر:  14122451401.jpg]
از تو خوردم اینم از شانس ماست
07-02-1392 07:50 ب.ظ
Fahimeh yk
joker
**
!kings of funfar!

اعتبار: 3881
آفلاین
سپاس ها 7388
سپاس شده 13960 بار در 5769 ارسال
مدال های من
ارسال: #8
والا من اصلا نمیدونم کی هستGoldy20

ولی سر وقت میخونمش ایشالاRosesmile

[تصویر:  14054096231.gif]
07-08-1392 04:05 ب.ظ
N.F
کــاپیتان
**
Pirates of the Caribbean

اعتبار: 315
آفلاین
سپاس ها 1261
سپاس شده 3324 بار در 1251 ارسال
مدال های من
ارسال: #9
از نظر ادمها سگها حيواناتي باوفا ومفيد هستند

ولي از نظر گرگها سگها گرگهايي بودند ك تن ب بردگي دادند...

ما دزدیـــــم
ما دغـــــلیـــــم
ما حقـــــه بازیـــــم
ما شیـــــطانیــــــــــم
دشــــــــمن جانیــــــــــم
ما دزدان دریــــــــــایــــــــــم  

[تصویر:  1vx0y0grlhsqta6yqwn1.jpg]         

آنلاک بوتلودر / نصب ریکاوری / روت / آنبریک/ ریلاک و آنروت گوشی ها

انلاک GSM  ترمیم Boot ترمیم IMIE

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

07-19-1392 06:49 ب.ظ
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
sog sog
ELI
**
Tik Tak

اعتبار: 429
غایب
سپاس ها 626
سپاس شده 281 بار در 242 ارسال
مدال های من
ارسال: #10
کی هس این آقا؟؟؟؟؟؟؟؟

خداحافظی واژه نمی خواهد!
[rtl]
[/rtl]
خداحافظی یعنی

در را باز کنی
[font]
[/font]
و چنان کم شوی از این هیاهو
[font]
[/font]
که شک کنند به چشم هایشان
[font]
[/font]
به خاطره هایشان
[font]
[/font]
به عقلشان
[font]
[/font]
و سوال برشان دارد
[font]
[/font]
که به خوابی دیده اند تو را تنها!؟
[font]
[/font]
یا توی سکانسی از فیلمی فراموش شده!؟
[rtl]
[/rtl]
خداحافظی یعنی

زمان را به دقیقه ای پیش از ابتدای آشنایی ببری
[font]
[/font]
و دستِ آشنایی ات را پیش از دراز کردن
[font]
[/font]
در جیب هایت فرو کنی
[font]
[/font]
و رد شوی از کنار این سلام خانمان سوز
[rtl]
[/rtl]
خداحافظی

"خداحافظ" نمی خواهد!
07-30-1392 03:02 ق.ظ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

تماس با ما | انجمن سرگرمی تفریحی فان فار | بازگشت به بالا | بازگشت به محتوا | نسخه‌ی تلفن همراه | پیوند سایتی RSS